Миргородська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Новини

25 Лютого, 2025 р., 14:57
25 лютого відзначається 90 років із дня народження Олекси Григоровича Мусієнка (1935-2002) – письменника, журналіста, лауреата ордена «Знак Пошани», який вперше ввів у обіг термін «голодомор» стосовно голоду в Україні 1932-1933 років. Народився О. Мусієнко на Полтавщині, в селі Великій Павлівці Зіньківського району, в селянській сім’ї потомствених українських козаків.
25 Лютого, 2025 р., 14:55
Сучасний інформаційний простір характеризується динамічним розвитком та появою нових термінів, що відображають актуальні тенденції в різних сферах діяльності. Фахівці IT-галузі говорять мовою «багів» і «беклогів», креативники використовують визначення «айдентика» та «пекшот», а фінансові аналітики обговорюють «лончпади» та «лончпули». Навіть у сфері кібербезпеки з'явилися нові терміни, такі як «кетфішинг» та «вішинг», що доповнюють відоме поняття «фішинг». З метою сприяння цифровій грамотності та підвищення рівня обізнаності громадян, платформа Дія.Освіта презентує інструмент – Довідник трендових термінів. Цей ресурс покликаний допомогти користувачам розібратися в складних поняттях та вільно орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі.
25 Лютого, 2025 р., 14:53
Сьогодні після школи, можливо, ви почуєте непрості запитання від дитини про війну. Освітня екосистема Мрія у співпраці з психологинею Світлана Ройз, Всеукраїнською програмою ментального здоров'я «Ти як?» — ініціативою першої леді Олена Зеленська, МОН, програмою EGAP і Фондом Східна Європа підготувала ідеї відповідей на такі непрості запитання дітей про війну. Гортайте карусель та дізнавайтеся.   Маленький спойлер: будуйте діалог щиро, не створюючи зайвих очікувань. Це може додати дитині стійкості та впевненості. Щоб вона могла спиратися на вас, бути відвертою та дивитися в майбутнє. А хто догортає до кінця — отримає підказку, де шукати ще більше корисних порад для батьків, опікунів і вчителів. Таких запитань у дитини може й не виникати, і це теж нормально. Тоді ви можете просто провести час разом за переглядом мультфільму. Наприклад, подивитися «Нескорені міста» від телеканалу «ПЛЮСПЛЮС», який створювали у співпраці зі Світлана Ройз, щоб дізнатися про історію наших незламних міст і про стійкість і силу українців та українок. Поділитись   Теги ти як? діти Новина за темою Любов проявляється по-різному 25/02/2025 Ознаки емоційної зрілості. Скільки в тебе? 25/02/2025 Є стільки способів подбати про себе... 25/02/2
25 Лютого, 2025 р., 13:14
Фахівці ЦНАПів Кременчуцької, Пирятинської, Решетилівської, Карлівської, Великосорочинської та Зіньківської громад взяли участь у всеукраїнському тренінгу «Школа дієвих центрів: від ЦНАПів до Дія.Центрів». Захід відбувся у місті Києві за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України у партнерстві з Європейським Союзом (ЄС) і Програмою розвитку ООН (ПРООН) в межах флагманського партнерства ПРООН і ЄС «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
25 Лютого, 2025 р., 13:10
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут разом із заступником начальника облвійськадміністрації Антоном Чубенком зустрілися з представниками саб-офісу УВКБ ООН у м. Дніпро. Детально обговорили розширений план співпраці на 2025 рік, зосереджуючись на ключових напрямах підтримки внутрішньо переміщених осіб. Серед основного – забезпечення ВПО житлом, надання психосоціальної допомоги, підтримка місць тимчасового проживання. «Полтавщина стала прихистком для десятків тисяч ВПО. Створення належних умов для їх проживання – наш пріоритет. У цьому напрямі вже зроблено немало. Утім, над цим питанням продовжуємо працювати й далі. Наша мета – якнайшвидше інтегрувати внутрішньо переміщених людей в громаду. Одна із ключових потреб – наявність житла. Завдяки підтримці міжнародних партнерів і зокрема УВКБ ООН поетапно працюємо над вирішенням цього питання», – зазначив Володимир Когут.
25 Лютого, 2025 р., 09:27
28 лютого о 10:00 відбудеться зустріч у межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Її проведуть в онлайн-форматі. Тема: «Надання логістичних послуг у сфері залізничних перевезень». Приєднатися до зустрічі можна за попередньою реєстрацією за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1szx_24BGmIjsOGv1y7829DzLUhwAEFsJZDpeodzdnNs/edit
25 Лютого, 2025 р., 09:25
Студенти та викладачі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського стали учасниками унікальної театральної події – благодійної вистави-дослідження «ПЧІЛКА» від незалежного театру з Луцьку «Гармидер». Зібрані кошти підуть на встановлення в Гадячі пам’ятника видатній українській діячці, нашій землячці – Олені Пчілці. Ініціаторами заходу стали працівники редакції газети «Рідний край. Газета Гадяцького земства», де протягом 1917-1918 років працювала письменниця.
25 Лютого, 2025 р., 09:24
25 лютого  минає 125 років від дня народження Олексія Володимировича Квасницького (1900-1989) – видатного українського вченого в галузі свинарства, фізіолога, основоположника української школи дослідників репродуктивної біології сільськогосподарських тварин, фундатора нового напрямку сільськогосподарської біології – ембріоселекції, доктора біологічних наук, академіка Академії наук України, Української академії сільськогосподарських наук, професора Полтавського державного сільськогосподарського інституту (1941-1971), Заслуженого діяча науки України, Героя соціалістичної праці (1966), Почесного громадянина м.Полтави (1967), лауреата Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1974), кавалера низки орденів. Народився О.Квасницький у селі Лиса Гора на Миколаївщині. У 1925 році закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, після чого розпочав свою професійну діяльність на Дніпропетровській сільськогосподарській дослідній станції. Згодом викладав у Вінницькому сільськогосподарському технікумі.
25 Лютого, 2025 р., 09:23
В ОМЦ відбудеться воркшоп «Як зняти свій перший подкаст» разом із Владиславом Бойком, режисер-оператором R9 Creative Agency. Це не просто навчання, а симуляційна гра, де кожен учасник виконає свою роль на знімальному майданчику. Ви зможете застосувати свої знання на практиці або вперше спробувати себе в новій ролі під керівництвом професіонала.
25 Лютого, 2025 р., 09:18
Із 21 по 24 лютого 2025 року з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді тривав ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Сьогодні підбили його підсумки та оголосили результати. До участі долучилися заступник начальника ПОВА Антон Чубенко, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, директор Департаменту освіти і науки ПОВА Євген Кончаковський, в.о. директора Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді Валерій Биков. «На жаль, не всі події, пов’язані із сьогоднішнім днем, є приємними. Але попри все ми продовжуємо боротися, жити, творити і науково розвиватися. Робимо це у синергії з освітянами Полтавщини, – зауважив Антон Чубенко, – нашою гордістю є учні – активні, творчі. Хочу зауважити, що отримані ними результати, – це більше, аніж про місця та рейтинги. Це, перш за все, про неоціненний досвід та перспективу рухатися вперед». Слід відзначити активну участь у Конкурсі-захисті юних дослідників Кременчуцької, Лубенської та Полтавської територіальних громад області. Одним із факторів успішної діяльності Полтавського територіального відділення МАН за останні роки стала співпраця Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» із закладами вищої освіти Полтавщини. До роботи в територіальному відділенні МАН залучаються високоосвічені та авторитетні науково-педагогічні працівники провідних фахових освітніх закладів Полтави та області. На розгляд журі було подано 612 дослідницьких проєктів учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Відповідно в профілях: – природничому – 154; – гуманітарному – 169; – суспільному – 170; – фізико-математичному і технічному – 119. За результатами заочного оцінювання дослідницьких робіт, постерного захисту та наукової конференції визначено переможців у 70 секціях 12 наукових відділеннях Усього призових місць у 2025 році – 325, а саме: І місць – 74; ІІ місць – 106; ІІІ місць – 145.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора