Новини
26 Лютого, 2025 р., 11:30
Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine спільно з партнерами розробив методичні рекомендації щодо організації співробітництва територіальних громад по наданню соціальних послуг спеціалізованими сервісами підтримки для осіб, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Матеріали містять практичні аспекти організації співпраці, зокрема проведення координаційних зустрічей, аналіз зацікавлених сторін, навчання координаторів на місцевому рівні.
26 Лютого, 2025 р., 11:00
Державний архів Полтавської області у співпраці з генеалогічною корпорацією FamilySearch International (США) з 01 червня 2021 року оцифрував понад 42% архівних справ. За умовами договору американські партнери на своєму сайті систематично оприлюднюють оцифрований контент. Наразі у режимі 24/7 користувачі мають доступ до 188 тисяч сканованих архівних справ генеалогічного характеру із фондів державного архіву.
Серед удоступненої інформації – справи із фондів 706 Полтавська духовна консисторія, 801 Пирятинське духовне правління, 977 Полтавське губернське по військовій повинності присутствіє, 1011 Православні церкви Полтавської губернії (об’єднаний архівний фонд), 1072 Колекція метричних книг рабинатів Полтавської губернії, Р – 9106 Управління служби безпеки України у Полтавській області, Р – 9126 Колекція книг записів актів громадянського стану Полтавщини тощо.
26 Лютого, 2025 р., 10:59
Спільний проєкт Мінсоцполітики та UNICEF щодо надання малих грантів для соцпослуг сім’ям з дітьми та дітям та/або послуги раннього втручання (Постанова КМУ від 17.01.2025 № 40).
Розмір одного гранту: до 60 тис. доларів США.
26 Лютого, 2025 р., 10:55
Сьогодні в Україні відзначають 11 років спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула росія проти України.
Війна із загарбником розпочалася не 3 роки тому, а 11 – із окупації Криму.
26 Лютого, 2025 р., 10:54
11 років тому, 26 лютого 2014 року, в Сімферополі відбувся масовий мітинг, який увійшов в історію як день народного спротиву російській окупації.
26 Лютого, 2025 р., 10:37
В одному з медичних центрів Полтавщини ветерани, які отримали травми та цивільні пацієнти проходять реабілітацію. Їм допомагають відновити роботу ніг та рук і навчають ходити на протезах.
У закладі тренується Владислав. Він отримав поранення на Луганському напрямку, йому довелося ампутувати ногу.
26 Лютого, 2025 р., 10:08
Днями було презентовано результати дослідження UNODC - United Nations Office on Drugs and Crime щодо торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів через війну в Україні.
Коротко про головне:
26 Лютого, 2025 р., 09:18
Відповідно до чинного законодавства, щороку 1 березня має відбуватися індексація пенсій. Водночас в умовах воєнного стану Уряд має право визначати параметри індексації з урахуванням того, наскільки великий вплив безпекова ситуація справляє на державний бюджет і публічні фінанси.
Попри це, в умовах війни, Уряд третій рік поспіль проводить індексацію пенсій, адже вона є одним із інструментів підтримки найменш захищених громадян.
26 Лютого, 2025 р., 09:17
Службою безпеки України, відповідно до Стратегії інформаційної безпеки України, здійснюється системна протидія спеціальним інформаційним операціям іноземних спецслужб на шкоду національній безпеці України.
За результатами моніторингу та аналізу інформаційного простору, зокрема репортажів про об’єкти та підприємства ОПК України як центри з виробництва власного озброєння (БПЛА та їх комплектуючих, засобів радіоелектронної боротьби, керованого озброєння, системи зв’язку, навігації, управління тощо) фіксується інформація, яка маже бути використана ворогом для коригування ударів по цих об’єктах та проведенні інформаційних операцій на шкоду Україні.
26 Лютого, 2025 р., 09:16
Доступ до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій – серед пріоритетних напрямів державної політики.
До цієї роботи долучається і команда Омбудсмана України у Полтавській області. В ОВА презентовано Спеціальну доповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України.
Участь у нараді взяли заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Владислав Носенко, директор Департаменту освіти і науки ПОВА Євген Кончаковський, а також керівники закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, директори закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.
«Ми зібралися щодо питання, яка постійно знаходиться в зоні особливої уваги, як обласної військової адміністрації, так і всіх суб’єктів, які мають відношення до освіти. У фокусі – Спеціальна доповідь щодо доступу до освіти дітей та молоді з ТОТ, – зауважив Антон Чубенко. – Буквально вчора відбулася зустріч із міжнародними партнерами – представниками саб-офісу УВКБ ООН. Серед розглянутих питань – соціальна адаптація та інтеграція переселенців, отримання освітніх послуг. Робота в цьому контексті триває і є дуже плідною. Маємо значні інвестиції в освітню галузь, але варто звернути увагу й на освітні втрати».
Антон Чубенко зауважив, що також минулого тижня з робочим візитом Полтавщину відвідав заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький. Релоковані навчальні заклади, доступ до освіти, безпека – у зоні особливої уваги. Щодо останнього, то на Полтавщині вперше було проведено НМТ в укриттях.
В структурі Спеціальної доповіді пріоритетними напрямами є: доступ до загальної середньої освіти, доступ до професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти. Також у фокусі – адаптація та інтеграція за місцем навчання, доступ до освіти дітей та молоді з ТОТ.
Документ складається з 7 розділів. У них також надано 29 рекомендацій центральним органам виконавчої влади для поліпшення ситуації. Це перша Спеціальна доповідь, яка містить очікувані результати виконання рекомендацій та показники досягнення.
Попри виклики, у 2024 році понад 11 тисяч дітей із ТОТ стали студентами українських закладів вищої освіти. Для порівняння, у 2023 році через освітні центри вступило лише 1 608 осіб. Такий значний ріст – це не просто цифри, а результат наполегливої роботи Офісу та представників громадських організацій.
«Закликаємо всі дотичні відомства ретельно опрацювати рекомендації в документі та забезпечити їхнє виконання. Уповноважений особисто контролюватиме хід реалізації цього. Важливо, щоб це не залишилися лише на папері», – зазначив представник Омбудсмана Владислав Носенко під час презентації спеціальної доповіді.
Проаналізували поточний стан і проблематику.
Доступ дітей та молоді з ТОТ до освіти потребує комплексного підходу. Серед першочергових кроків – розробка інформативних матеріалів, впровадження варіативних моделей дистанційного та індивідуального навчання, забезпечення доступу до українських освітніх ресурсів та ефективної комунікації з учасниками процесу.
Також для успішної реалізації концепції важливо забезпечити підтримку дітей, які мають різний досвід навчання: деякі з них навчалися за українськими програмами, деякі — під російським впливом, а частина здобувала освіту за кордоном або взагалі не мала можливості навчатися. Все це потребує персоніфікованого підходу та комплексної підтримки.