Миргородська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Догляд вдома, натуральна допомога та соціальна адаптація: які послуги найчастіше обирають на Соціальному порталі Мінсоцполітики

Дата: 16.07.2025 10:33
Кількість переглядів: 9

На Соціальному порталі Мінсоцполітики — soc.gov.ua — можна подавати заяви для надання соціальних послуг. Онлайн-заява — зручний і швидкий спосіб звернутися за підтримкою, але саме надання соціальних послуг передбачає особисту взаємодію з фахівцем. Які соціальні послуги користуються найбільшим попитом серед користувачів порталу — далі в огляді Мінсоцполітики.

Сервіс запрацював по всій Україні у вересні 2024 року. З того часу через портал подали понад 51 тисячу звернень або заяв — як щодо себе, так і повідомляючи про потреби своїх близьких, наприклад, родичів літнього віку або сусідів, які мають інвалідність. Це можна зробити просто на головній сторінці — без авторизації та без КЕП. 

«Зараз ми активно працюємо над оновленням порталу — і це не просто чергові зміни, а перехід до сервісу, орієнтованого на людину. Ми враховуємо типові сценарії дій, спрощуємо подання заяв і впроваджуємо інтуїтивні підказки, щоб кожен — незалежно від свого віку та досвіду — міг легко скористатися порталом», — сказав Анатолій Комірний, заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

За статистикою, найбільша кількість звернень і заяв надходить з таких регіонів:

  • Полтавська область (9 287);
  • Дніпропетровська область (8 490);
  • Хмельницька область (5 995);
  • Харківська область (5 966);
  • Київська область (3 962).

Серед соціальних послуг, за отриманням яких звертаються через портал, переважають такі: 

  • Натуральна допомога: забезпечення продуктами харчування, засобами особистої гігієни та догляду, а також іншими предметами першої необхідності. Так само в межах послуги можуть забезпечити гарячим харчуванням, паливом, а також надають допомогу з генерального прибирання та обробітку земельної ділянки;
  • Догляд вдома: допомога у самообслуговуванні за місцем проживання (догляд за тілом, вмивання, зміна білизни тощо, а також доставка продуктів харчування; прибирання житла, прання та інші побутові послуги;
  • Соціальна адаптація: допомога інтегруватися у нові умови життя, зокрема, через підтримку в навчанні, соціалізації та пошуку роботи.

Нагадаємо, що доступна покрокова інструкція, як подати заяву на соціальну послугу на прикладі денного догляду — ознайомитися з нею можна за посиланням. 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора