Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
У межах Школи адаптивного землеробства на базі СФГ «Дослідне» 27 червня проведено одноденне навчання щодо впровадження технологій, що працюють на вуглецевий баланс та підвищення родючості ґрунтів. У заході взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку ПОВА Сергій Фролов, голова Семенівської громади Людмила Милашевич, представник найбільшої в Європі програми сертифікації ґрунтового вуглецю та понад 30 аграріїв, агрономів і управлінців.
Навчання провів керівник господарства Володимир Мокляк – провідний практик технологій вуглецевого землеробства та наставник Школи. Учасникам показали як сучасне, модернізоване землеробство може стати інструментом боротьби зі зміною клімату.
Під час навчання обговорили питання технологій нульового та мінімального обробітку ґрунту (No-till, Mini-till, Strip-till), покривних культури як джерела органіки та збереження вологи, управління рештками.
Учасникам представили технології No-till у порівнянні з традиційними, їхні переваги та недоліки. Від теорії одразу переходили до дії: техніка, демонстраційні посіви, живі приклади від фермерів і відверті розмови про помилки, економіку та результати.
Наприкінці заходу учасникам вручили сертифікати.
Нині продовжується набір на наступне навчання, яке відбудеться 27 серпня 2025 року. Реєстрація за посиланням.