Для держслужбовців Полтавщини провели тренінг із кібергігієни
4 червня у Центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес відбувся тренінг «Кібергігієна та захист інформації: основи безпеки в цифровому середовищі та реагування на кібератаки». Серед учасників – заступниця начальника Миргородської РВА Людмила Горобець та завідувач сектору цифрового розвитку та державної реєстрації РВА Світлана Овсяннікова. Загалом понад 40 представників ОВА та РВА Полтавщини.
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут наголосив, що формування цифрової безпеки держслужбовців – складова національної стійкості.
«Посилюємо цифрову стійкість та вміння протидіяти кіберзагрозам. Після інформаційної частини учасники мали нагоду поставити запитання та отримати конкретні рекомендації від фахівців. Формування цифрової безпеки держслужбовців – складова національної стійкості. Працюємо на випередження», – зазначив Володимир Когут.
У фокусі – практичні інструменти для захисту особистої та службової інформації, виявлення фейків і дезінформації, реагування на кіберінциденти.
«Формування цифрової стійкості державних службовців є одним з ключових чинників забезпечення національної безпеки в умовах зростання кіберзагроз», – наголосив начальник управління цифрової трансформації ПОВА Олександр Шакун.
Під час навчання обговорили основні положення кібергігієни. Представник Управління Служби безпеки України в Полтавській області розповів про забезпечення кібербезпеки та взаємодію з державними органами у протидії кіберзлочинам.
Учасників тренінгу поінформували про статистику кібератак і зміну її динаміки у державному секторі у другому півріччі 2024 року. Представник Управління Держспецзв’язку в Полтавській області Євгеній Різніченко роз’яснив алгоритм взаємодії з Держспецзв'язком у разі виявлення кіберінциденту.
Окремо зосередилися на питанні кіберстійкості державних установ. Представниця Департаменту кіберполіції відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області Дар'я Рябцева окреслила алгоритми дій у разі кіберінцидентів, типові помилки під час реагування на них та нові виклики у сфері кібербезпеки.
За результатами тренінгу учасники отримали цінні знання та відповідні сертифікати.
Захід організований Управлінням цифрової трансформації ОВА у співпраці з Управлінням Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Полтавській області, Відділом протидії кіберзлочинам у Полтавській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України та Управлінням Служби безпеки України в Полтавській області.