Відбулося засідання "круглого столу" "Розвиток соціальних послуг та ветеранської політики в громадах Полтавщини"
Розвиток ветеранської політики та впровадження послуг, які спрямовані на соціальну адаптацію та психосоціальне відновлення для Захисників і Захисниць, що повертаються з війни до цивільного життя, а також для їх родин, які потребують допомоги у подоланні нових викликів є пріоритетним напрямком нашої держави.
Вчора Миргород став комунікаційним майданчиком, де на засіданні "круглого столу" обговорили питання розвитку соціальних послуг та ветеранської політики в громадах Полтавщини.
До заходу долучилися також міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, заступник міністра соціальної політики України Володимир Василенко, заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько, керівниця напрямку «Громадська безпека та відновлення» ПРООН в Україні Федеріка Діспенца, народний депутат України Олег Кулініч, т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, очільники територіальних громад Миргородського району.
Для Миргородської районної військової адміністрації робота з ветеранами та їхніми родинами також стала одним із пріоритетних напрямків діяльності. Адже ветеранська політика - це про політику національної безпеки та національної стійкості. І головне завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – це активний ветеран, який користується повагою у суспільстві та реінтегрований в громаду.
Саме про стан реалізації ветеранської політики на території Миргородського району розповідав присутнім на засіданні "круглого столу".
Перш за все звернув увагу, що депутатським корпусом Миргородської районної ради затверджено Комплексну програму реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Миргородського району. До речі, це єдина районна Програма у нашій області.
З метою забезпечення ефективної підтримки переходу ветеранів війни та демобілізованих осіб від військової служби до цивільного життя, надання допомоги під час реалізації ними прав та соціальних гарантій з урахуванням індивідуальних потреб у 11 громадах району працює 15 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Від початку роботи до фахівців із супроводу ветеранів вже надійшло понад 275 звернень.
18 березня 2025 року в Миргородській громаді відкрито Центр підтримки ветеранів. Цього року в с. Вирішальне Сенчанської територіальної громади теж облаштовано ветеранський хаб (простір).
Ми продовжуємо працювати над вдосконаленням існуючих програм та впровадженням нових ініціатив, щоб забезпечити нашим Захисникам і Захисницям гідне життя та належну підтримку.
Будуємо майбутнє України для ветеранів пліч-о-пліч з ветеранами.