Відведення земельних ділянок для учасників бойових дій: що змінилося у воєнний час?
Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва згідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Реалізація цього права здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій раніше не користувався цим правом та подав необхідні документи.
Однак, відповідно до підпункту 5 пункту 27 розділу Х Земельного кодексу України встановлено, що на період дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом.
Це означає, що учасники бойових дій зможуть скористатися своїм правом на отримання земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва лише після скасування чи припинення воєнного стану, за винятком передачі власникам нерухомості на цих ділянках та особам, які отримали землю до 1 січня 2002 року.